Stránky

Pages

Pages

pátek 2. února 2018

Stál za Rokytkovým kolapsem nejnebezpečnější bílý jed v kebabu od komunistů a pivu Staropramen?

Zdravotní experti hovoria, že glutaman sodný sa používa na stimuláciu mozgových buniek. To znamená, že funguje rovnako ako droga! Zlúčenina E621 účinne preniká do krvi v mozgu, čo vedie k zmenám v génoch zodpovedných za zmysly chuti. E621 sa dá nájsť takmer kdekoľvek, jeho veľké množstvá sa nachádzajú v klobáse, hranolčekoch, konzervách, pive, kebabe a iných potravinách.

Stojí za zmienku, že odporúčaná (“bezpečná”) dávka je 1,5 gramu pre dospelých a najviac 0,5 gramu pre deti. Je však hrozné, že na svete sa používa asi 200 000 ton ročne tejto doplnkovej látky.
Príznaky predávkovania glutamátom sodným sa objavujú silnými závratmi, poruchami videnia, migrénou, hormonálnou nerovnováhou, slabosťou, nevoľnosťou, vracaním, hnačkou, bolesťou hrudníka a inými rovnako nebezpečnými symptómami.
Glutaman sodný bol vynájdený v Japonsku v roku 1907 Ikedou Kikunae. Vedci zistili, že táto látka zlepšuje chuť našich jedál. Táto zložka ovplyvňuje chuť a vôňu konzervovaných potravín, rýchleho občerstvenia a mrazených výrobkov. E621 je veľmi škodlivá a návyková látka na celom svete. Prostredníctvom jej vplyvu nakupujeme konzervy, rýchle občerstvenie atď.

Žádné komentáře:

Okomentovat