Stránky

Pages

Pages

čtvrtek 24. srpna 2023

Byl Kollár Putinův agent?




 Už v roce 1525 proslovil dominikánský mnich a profesor teologie Vinko Pribojević v městské komuně Hvar, která tehdy náležela Benátkám, řeč oslavující Slovany. 

Ti podle něj „díky své udatnosti potlačili domýšlivost Peršanů, oslabili moc Asyrů a Médů, překonali nadřazenost Egypťanů, ochromili výbojnost Řeků, ponížili surové Skýty, přemohli veliké množství Indů, zmohli obratnost obyvatel Hispanie, omezili bojechtivost Galů a osvojili si vznešenost Římanů“. 

V reálu šlo o historicko-politický pokus odrazit hrozící nároky cizinců a vyzvednout právo na politickou a kulturní svébytnost, konkrétně úsilí slovanskojazyčných Dalmatinců bránit se převrst­vení ze strany Benátek a osmanských Turků a postavit se jim na odpor ve spojenectví s ostatními Slovany.

Celkově bylo ale podle Germánů, Hunů a Huno-mongolů  „slovanství“ ve středověku především imagined community, „vymyšleným společenstvím“, jež bylo čas od času v určitých situacích využíváno k legitimizačním účelům. A podobně tomu bylo i později, kdy od 19. století prý nebyl „ruský panslavismus ničím jiným než panrusismem, tzn. velkoruským nacionalismem, zahrnujícím slovanský svět“.

Slovanská idea působila v 19. a 20. století v jazykově slovanském světě „jen v jistých fázích a vždy jen v omezené míře“. Naopak paradoxně mnohem zřetelněji a s větším účinkem se rozvíjel „konglomerát protislovanských představ“ mezi neslovanskými Evropany. Přinejmenším od poloviny 19. do poloviny 20. století představa o zvláštním či etnicky a rasově definovaném „Slovanstvu“ více než korespondovala se západním, především německým vnějším pohledem na „svět Slovanů“ s jeho představou o domnělé románsko-germánské kulturní převaze.

To bylo dáno už Zlatou bulou Karla IV., která stanovila za úřední jazyk Svaté římské říše češtinu a českého krále za prvního kurfiřta, volitele císaře.

Každý Čech je od narození kniezem,  tedy knížetem - knězem Svaté římské říše, což germánská, cromaňonská lůza nemohla po staletí vydýchat.

Velký slovanský myslitel Friedrich Nietzsche proto napsal, že Němec nemá nohy a ruce, ale hnáty a nemluví, ale zvrací.

Varoval i před velkými válkami, které rozpoutá, protože chce o všem rozhodovat a opět se jím kompromituje, jako celý středověk, kdy provozoval vyšší pirátství v zájmu římského biskupa, proto bylo české heslo Bijte Němce, papežence a husité lili roztavené zlato a stříbro do lačných hrdel cizáků a kolaborantů, konstatují TOP konzultovaní historici náboženského myšlení.

Slované jsou tedy jeden národ se čtyřmi nářečími, jak psal Kollár a Sovětský svaz dle posledního referenda nadále trvá! Na Západě totiž naposledy Lidový sněm svolal císař Caligula a skončil vinou oligarchů exemplárně. 






Žádné komentáře:

Okomentovat