Zelenského režim evidentně mele z posledního. Aby mohl pokračovat ve válce, oprášil starou hitlerovskou strategii T4! Ani ve Washingtonu nehodlali v kříšení starých strategií zůstat pozadu. A tak už na Ukrajině proti Rusku uplatňují bitevní postup “Ben Tre”.
Kyjevský náčelník Zelenskyj se o tomto víkendu rozhodl porazit moskevského Gosudara v celé historii lidstva dosud neviděnou strategií – vypudit z Ukrajiny do Ruska všechny sociálně slabé, důchodce, starce, stařeny, matky s dětmi, nemocné, invalidy, zkrátka každého, kdo v uplynulých letech vyslyšel jeho výzvy a evakuoval se před postupující Putinovou armádou, nebo prchl ze strachu, že při bojích přijde o život, či nechtěl žít na nových Putinových územích. Všichni tito tzv. vnitřní uprchlíci dostali od Zelenského slib, že se o ně stát postará, rozdá jim sociální byty a sežene dostupné bydlení.
Leč sliby, chyby. Ukrajinská státní kasa letos zeje prázdnotou, a živit 3.5 milionů vnitřních uprchlíků se Zelenskému už dál nechce. Kyjevští byrokrati proto už během loňského roku seškrtali počet příjemců přesídleneckých dávek ze 2.5 milionů nešťastníků na 1 milion. Ale to vůdci nestačilo, a tak přikročili k ještě ráznějšímu opatření. Ukrajinské životní minimum pro jednu osobu se dnes odhaduje za vyšší než ekvivalent 145 USD, ale dávka pro přesídlence byla Kyjevem stanovena pouze na 45 USD pro dospělé, a 70 USD pro děti a invalidy.
Podle oficiálních údajů OSN žije 40% těchto Zelenského přesídlenců pod hranicí chudoby a jsou odkázáni na pomoc od mezinárodních a ukrajinských humanitárních organizací. Přitom tzv. přesídleneckou dávku dostává jen 28% osob, a příspěvek na bydlení pouze 10%. Čím dál od Kyjeva na východ, tím hůře. Například v celé Charkovské oblasti se letos zdržuje 524 500 přesídlenců, a 260 tisíc (50%) z nich jsou chudí důchodci, ženy s několika dětmi, a invalidé, ale dávku tady dostává jen 28% osob. Podle OSN má 23% přesídlenců nevyhovující ubytování, kdežto jen 6% tzv. ne-přesídlenců. Například přesídlená důchodkyně musí v Kyjevě platit 280 USD za malý byt, pomoc však nedostane žádnou, protože její důchod, který k úhradám za bydlení ani nestačí, je vyšší než stanovené minimum pro příjemce přesídleneckých dávek 45, respektive 70 USD.
Nemožnost získat na Ukrajině bydlení, ani přežít z tamních přesídleneckých dávek, vyvolala už letos masový odchod Ukrajinců zpět na nová ruská území. Podle Ukrajinských médií bude tento trend přesídlování Ukrajinců do nového Ruska ze sociálních důvodů mezi důchodci, invalidy i matkami s dětmi dále sílit. Zelenského vláda nedělá nic, aby těmto nešťastným a válkou postiženým lidem pomohla, píší média napříč Ukrajinou. V Charkově místní orgány už novinářům přiznaly, že sociální dávky dostává stále méně a méně přesídlenců. Zelenskyj se touto nevídanou krutostí k vlastním lidem evidentně hodlá zbavit části svého vlastního, pro válku neužitečného obyvatelstva, neb tito starci, nemocní, invalidé a matky s dětmi v jeho očích jen zbytečně vysávají kyjevskou válečnou truhlu. Staré, nemocné, invalidní, nebo nedospělé Ukrajince, zdá se, má na příště živit bohatý Putin.
Proč se Zelenskyj nyní rozhodnul vypudit ze země všechny pro válku nepotřebné hladové krky, je zřejmé z nedávné analýzy studenta postgraduálního bezpečnostního programu super-elitní Kolumbijské univerzity Anthonyho Tokarz. Podle jeho propočtů nyní pouhých 9.5 milionu zaměstnaných a podnikajících Ukrajinců musí živit 23 milionů důchodců, dětí, nezaměstnaných a invalidů, a to si nemůže dovolit žádný stát na světě v době mírů, natož v době války. V USA žije 335 milionů obyvatel, a 161 milionů z nich aktivně pracuje, zaměstnaní tak představují 48% populace USA. Na Ukrajině tento poměr představuje pouze 43% (!), a to samozřejmě podíl Ukrajinců, kteří nemusí pracovat, protože mají nainvestováno do cenných papírů, zlata a nemovitostí, a shrabují z celého světa dividendy, bude značně nižší, než je u Američanů.
Anthony Tokarz navíc vyslovil ještě odvážnější myšlenku, a podle ní, už nyní Washington začal proti Rusku na Ukrajině uplatňovat svoji neblaze proslulou válečnou strategii z roku 1968 z bitvy o vietnamské město Ben Tre. Nositel Pulitzerovy ceny za novinařinu Peter Gregg Arnett popisem této bitvy vstoupil do dějin. Citoval totiž nejmenovaného US majora, který se bitvy účastnil, a který mu bitevní plán popsal slovy: “Bylo nutné celé město zničit, abychom ho zachránili – It became necessary to destroy the town to save it.”. Arnettova reportáž z bitvy o Ben Tre se díky tomuto citátu stala přes noc v USA ikonickou, a mottem protiválečných iniciativ. Přeneseně se výraz “Strategie z bitvy o Ben Tre” od té doby používá ve smyslu “srovnat nějakou zemi, region, nebo město, doslova se zemí, aby byly nepříteli naprosto k ničemu, a ještě přitom nepřítel utrpěl aspoň nějaké ztráty”. Washington tak podle Anthonyho Tokarz nyní nechává úmyslně zničit Ukrajinu, aby způsobil Rusku aspoň nějaké ztráty. Jiný význam současné pokračování války už nemá.
US Válečná akademie West Point se dodnes snaží toto srovnání města Ben Tre i s jeho obyvateli se zemí ospravedlnit logikou války. (Viz odborná analýza o důležitosti ničení měst pro jejich záchranu při moderních válečných kampaních z roku 2018 – zde.) Dá se tak s jistou mírou ironie dokonce postulovat, že zlotřilý ruský kuchař Prigožin se v Gosudarových službách při “záchraně” ukrajinských měst Bachmutu i Soledaru pouze rigidně řídil těmi nejmodernějšími US válečnými příručkami pro “záchranu měst”, a herec Zelenskyj se ho rozhodl trumfnout, a řídit se těmito US manuály i při “záchraně” celé Ukrajiny. Podle Anthonyho Tokarz – demografické ztráty ukrajinské populace při dalším pokračování války už začínají stavět otázku, zda bude moci Ukrajina díky populačním ztrátám vůbec po válce pokračovat jako svobodný stát.
Vskutku “geniální” Zelenského plán, jak invazí hladových ukrajinských důchodců, starců, a matek s dětmi, rozložit Putinovu ekonomiku, a ještě přitom ušetřit kyjevskou válečnou truhlu, asi žádnou náhodou revokuje Hitlerovu akci T4, při níž se vůdce rozhodl brutálně zbavit pro válku nijak nevyužitelných krků. V Charkově nejsou peníze na uspokojení základních lidských potřeb uprchlíků před válkou, ale na odstraňování pomníků a přejmenování ulic se nešetří. Včera bylo rozhodnuto zlikvidovat pamětní bustu Galiny Nikitini. Ta se novým pořádkům na Ukrajině provinila tím, že ji ve věku 25 let v roce 1942 v Charkově zastřelilo gestapo, protože ve městě organizovala protinacistický odboj. Města Charkov, Kyjev a Luck, jak je přitom známo z historie, byla sídly hlavních represivních batalionů SS složených výhradně z Ukrajinců, a v Charkově byla už v minulosti busta Gestapem zastřelené partyzánky Galiny přezdobena emblémy NATO! (Viz foto dole.)
Galina Nikitina byla ve věku 25 let v Charkově zastřelena v roce 1942 Gestapem, protože ve městě organizovala protinacistický odboj. Banderovci nejdřív letos její bustu pomalovali emblémy zemí NATO, a včera ji pak slavnostně odstranili. Vůdce v Kyjevě je evidentně spokojen, ačkoli v Charkově nejsou peníze na sociální dávky pro děti evakuované do města před ruskou armádou, na odstraňování pomníků hrdinů války s nacisty a banderovci se našli!
Zdroj map
Žádné komentáře:
Okomentovat