Stránky

Pages

Pages

neděle 30. března 2025

Osa zla Londýn - Brusel - Fiala se zasekla





 


Zajímavé video o geopolitice o tématech, které se z "našich" prolhaných mainstreamových médií nedozvíme. Zatímco USA postupně prohrávají svoji ekonomickou válku s Čínou, Indie mění svoji geopolitickou orientaci a místo spolupráce s kolektivním Západem začíná spolupracovat s Čínou (a Ruskem). I když toto konkrétně ve videu nezaznělo, důkazem je platební systém BRICs pay, který bude spuštěn v nejbližších týdnech a má nahradit platební systém BIC SWIFT, což asi nebude nijak těžké, pokud jste někdy posílali peníze do ciziny nebo čekali na platbu z ciziny, jistě víte, že mezinárodní platby přes systém Swift jsou na těžko pochopitelně pomalé a drahé, na platbu čekáte několik pracovních dní, což je v dnešní době absurdní, když by to šlo udělat během okamžiku a asi je to účel, protože bankéři mohou peníze, které odečetli z jednoho účtu několik dní používat, než je připíšou na jiný účet. Navíc systém BIC SWIFT je zneužíván k politickým účelům, jako jsou sankce proti Rusku. Jeho alternativa jistě získá převahu, pokud bude rychlejší a levnější. Pro začátek bude k dispozici jen asi pro deset zemí, mezi které ČR bohužel nepatří. Základní účetní jednotkou budou tzv. tokeny, jejichž hodnota vůči jiným měnám bude určena ze 40% z ceny zlata a z 60% z koše (průměru) různých světových měn, tedy už žádná měna nebude mít výsadní postavení, tak jako americký dolar od roku 1945. Více informací zjistíte na stránce brics-pay.com . Zatímco Čína se stává světovým lídrem v moderních technologiích a výrobě technologicky složitého zboží, Indie, která má konkurenční výhodu ve velice nízkých mzdách, postupně přebírá roli Číny jako hlavní světový výrobce levného (i když nepříliš kvalitního) zboží. Změny ve světové ekonomice, industrializace Asie a spolupráce mezi zeměmi BRICs vrací svět de facto do doby před průmyslovou revolucí, kdy světové ekonomice dominovaly asijské země, nikoliv kolektivní západ.

 Na druhou stranu, autor videa je zbytečně příliš kritický k Donaldu Trumpovi. Trump sice urychluje globální změny, které oslabují globální vliv USA a budou znamenat konec anglo-americko-izraelského impéria, ale impérium by se zhroutilo i bez Trumpa, jenom o pár let později. Zásadní události světových dějin nelze zastavit, ale jen zpomalit. A pokud by přerozdělení moci ve světě mělo probíhat až za deset let, vyjednávací pozice USA by byla mnohem slabší. Proto pokud dojde k nové "jaltské" dohodě mezi světovými velmocemi o rozdělení vlivu ve světě, co nejdříve, bude to pro USA do budoucnosti lepší. USA na rozdíl od EU, má stále světu co nabídnout, jako nerostné suroviny, především břidlicový zemní plyn, úrodnou půdu, špičkovou vědu a výzkum a světoznámé technologické firmy. Proto postavení USA v příštím století nemusí být vůbec špatné, i když USA už nebudou "světovým četníkem". Evropští politici si toto neuvědomují nebo nechtějí uvědomovat a chovají se ve stylu předrevoluční francouzské aristokracie - "po nás potopa".

 Co to znamená pro nás, bývalé socialistické země? Na jednu stranu nevyhnutelné hospodářské problémy a nezaměstnanost ve fázi přechodu, tedy asi v příštím desetiletí, na druhou stranu ale šanci zbavit se nadvlády kolektivního západu, který nás 35 let drancuje. Jak se s těmito nevyhnutelnými změnami světového pořádku vypořádáme, jestli je využijeme v náš prospěch nebo naopak budeme pevně stát na straně poražených (Německo, Anglie, Francie) až do hořkého konce, záleží jen na nás.


Zdroj fcb Zuckerberg 

Žádné komentáře:

Okomentovat