Naposledy byl Fort Knox oficiálně auditován před více než 50 lety.
Trezor, který údajně drží americké zlaté rezervy, zůstal po půl století zapečetěný a z velké části neověřený. Ve světě poháněném nekrytou měnou a neprůhledností centrálního bankovnictví to vyvolává vážné otázky.
Tři potenciální – a výbušné – scénáře:
Scénář 1: Fort Knox je prázdný
Zlato chybí – rozprodáno, pronajaté nebo nikdy skutečně neexistuje. Toto odhalení by vymazalo celosvětovou důvěru v americký dolar, vyvolalo by kolaps důvěry ve fiat, propad akciového trhu a globální měnovou krizi. Iluze by byla zničena.
Scénář 2: Fort Knox je plný – a peníze kryté zlatem se vrací
Trump odhaluje, že Fort Knox je nabitý – a uvádí na trh nový americký pokladniční papír, krytý zlatem, který obchází Federální rezervní systém. To by byla monetární revoluce, která by ukončila sevření Fedu a přes noc by přemístila USA jako velmoc s tvrdými penězi. Šok pro globalistický finanční řád.
Scénář 3: Zlato tam je – ale není naše
Fort Knox je plný... ale velká část zlata je pronajímána zahraničním vládám nebo finančním institucím. USA technicky zlato skladují, ale nevlastní ho. Toto odhalení by stále poslalo trhy do chaosu – odhalovalo, že americké „zlaté rezervy“ jsou jen o málo víc než jen iluze.
Ať už to dopadne jakkoli – svět stojí na pokraji měnového zúčtování.
Zlato je na historických maximech.
Globální důvěra ve fiat praská.
Právě probíhá největší transfer bohatství v historii.
Zdroj fcb Zuckerberg
Žádné komentáře:
Okomentovat