„V roce 1984 se Rockefellerova nadace rozhodla komplexně zmapovat genom rýže. Veřejně oznámili, že cílem je vyřešit problém hladu ve světě v příštích desetiletích, neboť předpokládali, že růst populace přinese miliardy hladových krků. Vytvořili Mezinárodní program pro biotechnologii rýže – IPRB.
Zpočátku nadace financovala 46 výzkumných laboratoří po celém světě. Granty také sloužily na školení sítí vědců, kteří si měli osvojit světonázor Rockefellerů v oblasti genetického inženýrství rostlin.
Následně IPRB vyvinul úsilí na vypěstování různých odrůd rýže, které měly údajně řešit nedostatek vitaminu A u podvyživených dětí. Byl to skvělý propagandistický manévr. Jediný problém byl v tom, že šlo o úmyslný podvod.
Drobní farmáři historicky vyšlechtili více než 140.000 odrůd rýže, aby přežila sucho, odolala škůdcům a rostla v různých klimatech bez pomoci biotechnologie. Hlavním cílem Rockefellerovy zelené revoluce byla asijská produkce rýže. Tento proces zničil bohatou rozmanitost rýže během třiceti let. Zneužili filipínský Mezinárodní institut pro výzkum rýže (IRRI), který platili Rockefellerové, aby získali kontrolu nad pokladem – nenahraditelnými asijskými odrůdami semen rýže pod záminkou, že v institutu budou ‚pod ochranou‘.
IRRI se stala mechanismem umožňujícím agrobyznysovým gigantům jako Syngenta nebo Monsanto, aby nezákonně vzali z Institutu odrůdy semen, které byly původně skladované ve víře, že budou poskytnuté místním farmářům.
Hned jak se semena ocitla v laboratořích biotech korporací, začala být geneticky modifikovaná a patentovaná jako duševní vlastnictví patřící výlučně těmto korporacím.
OSN promovala, že až 140 milionů dětí na světě má nějakou formu nedostatku vitaminu A a až 500tis z nich osleplo. Byl to emočně poutavý příběh s cílem zaujmout lidi a akceptovat kontroverzní geneticky modifikované plodiny.
Protože betakaroten, který produkoval vitamin A v endospermě zrna, zabarvil rýži do žluta, byla pojmenována jako ‚zlatá rýže‘, což byl brilantní marketingový tah. Problém dětí však nebyl v nedostatku přírodních potravin s vitaminem A, ale v přístupu k nim. Indická aktivistka biodiverzity dr. Shivaová ostře kritizovala propagaci zlaté rýže. Upozornila, že její propagace zatlačí ostatní druhy potravin s vitaminem A.
Tiskové zprávy nadace neuváděly, že velké množství vitaminu A může vést k poškození mozku a mít jiné toxické účinky. Kromě toho, zlatá rýže sotva z 8% řešila tabulkový nedostatek vitaminu A u konzumentů. Byla to jen reklama kvůli rozšíření GMO.
Díky propracované mezinárodní struktuře na množení semen genové revoluce prostřednictvím ISAA, CGIAR, IRRI a za přímého financování Rockefellery, byly agrobyznysové korporace připraveny na další skok: konsolidaci globální kontroly nad zásobami potravin lidstva. K tomu sloužila nová nenahraditelná instituce: Světová obchodní organizace.“
William Engdahl - SEMENO ZKÁZY
Zdroj fcb Zuckerberg
Žádné komentáře:
Okomentovat