Mám v plánu po dalším kole jednání s hnutím ANO a KSČM poprosit pana prezidenta o schůzku. Rád bych s ním konzultoval náš pohled na jednání o prosazování našeho politického programu, protože náš prezident je bezesporu v tuto chvíli tou nejdůležitější postavou, která má vlastně stoprocentně v ruce druhý pokus. Andrej Babiš ho nemá ani z procenta. Všechno u druhého pokusu má v podstatě v rukou prezident republiky. Zdali bude jmenován Andrej Babiš premiérem, má v rukou jen pan prezident. Nemusí jmenovat Andreje Babiše, pokud nebude konformní s vládou.
Chci požádat pana prezidenta, zdali by při jednání s premiérem Andrejem Babišem zdůraznil také potřebu prosazování přímé demokracie. Především se jedná o jeden bod, u kterého se neustále točíme. Přesvědčili jsme sice Andreje Babiše, aby nám pomohl s nějakou formou zákona o referendu, ale on nechce, aby bylo občanům umožněno, pokud si sesbírají podpisy, hlasovat v referendu například o členství v Evropské unii. Já si nemyslím, že by otázky tohoto typu, například členství České republiky v mezinárodních organizacích, měly být vyčleněny.
Chci požádat pana prezidenta, aby když bude jednat s panem premiérem, vysvětlil panu premiérovi, že to je demokracie a že by tohle mělo být součástí zákona o referendu, říká Tomio Okamura PL.
Milan Rokytka Byla vytvořena nová anketa

Žádné komentáře:
Okomentovat