Objevil jsem tento zajímavý článek ruských vědců a tam že freony nejsou příliš škodlivé že se v atmosféře rozloží za zhruba dva roky a ne za staletí jak se oficiálně tvrdí, a tedy že nemohou způsobovat ozonovou díru.
Protože na internetu nemusí být všechno pravda, hledal jsem k tomu další důkazy a objevil jsem tento článek, který zcela nezávisle vše potvrzuje.
Pravděpodobně to tedy je pravda. Zdá se že za zákazem freonů stály zájmy farma chemické firmy du Pont, která paradoxně freony kdysi uvedla na trh, avšak patentová práva už dávno vypršela a v osmdesátých letech se vědcům z firmy du Pont podařilo najít podobnou sloučeninu avšak výrobně složitější a desetkrát dražší, na kterou měli patentová práva.
Joseph P. Glas, ředitel divize freonů v Du Pont, v roce 1988 řekl, že zákaz freonů znamená „příležitost pro trh za miliardy liber.“
Připomínám že du Pontové jsou jedna z nejbohatších židovských rodin, něco jako Rothschildové nebo Rockefellerové, nejsou sice tak známí, ale skoro stejně bohatí a vlivní. Proto se jim podařilo zákaz freonů prolobovat. Roli ještě sehrálo i to, že tehdejší ředitel společnosti du Pont, Edgar Bronfman Sr, byl předseda Světového židovského kongresu. Stačilo podplatit pár vědců, novinářů a politiků a z výroby náhražek za freony se stal zlatý důl.
Přitom první výzkum ohledně množství ozonu nad Antarktidou byl v roce 1985 a předtím tam žádné podobné výzkumy nikdo nedělal. Takže se vůbec neví kolik ozonu tam bylo třeba před padesáti nebo před sto lety, možná že tam ozónová díra byla vždy, protože ozon nesnáší mráz. Obvykle jsou mezinárodní smlouvy dojednávané 10 i více let, zde však byl byla dohoda o zákazu freonů dojednána a podepsána většinou západních států za pouhé dva roky, v roce 1987, to je rychlost jaká nemá obdoby.
Zanedlouho se k ní připojily i bývalé socialistické země, kterým to způsobilo značné škody, například v SSSR prakticky zkrachovala výroba ledniček a tím bylo ztraceno více než 50 tisíc pracovních míst ve výrobě chladírenské techniky. Kolik to bylo u nás nevím ale jistě se také jednalo o tisíce pracovních míst. Naopak firma du Pont získala na mnoho let světový monopol na výrobu chemikálií do lednic a mrazáků a vydělala na tom mnoho miliard dolarů.
Celá moderní ekologie je postavená na podvodech a tohle byl jeden z největších podvodu v dějinách a zřejmě nebyl jediný. Možná že podobné je to i se zákazem azbestu, který byl možná také motivován tím, aby se jako izolační materiál používalo něco mnohem dražšího. Možná že podobné je to i se zákazem olovnatého benzínu a s katalyzátory do aut, je pozoruhodné že i přesto že v celé Evropské Unii je zakázán olovnatý benzín a všechna auta musí mít katalyzátory respiračních onemocnění neubývá ale naopak přibývá a množství alergií se zvýšilo několikanásobně během posledních několika desetiletí.
Jsou to jen spekulace, ale může to tak být. Nevěřím tomu že by politikům šlo o naše zdraví, za každým podobným předpisem, který je odůvodněn ochranou zdraví nebo životního prostředí je nutné hledat zájmy velkých korporací.
Norbert Naxera

Žádné komentáře:
Okomentovat