Studie a úvodní přednáška stručně popisuje historický vývoj mezinárodních vztahů a jejich reflexe. Hlavní pozornost je věnována nejvýznamnějším teoriím v této oblasti: realismu, liberálně-idealistické tradici, kritické teorii, vědeckým přístupům a současným teoretickým debatám.
Různé přístupy jsou ilustrovány na rozboru základních otázek mezinárodních vztahů, jimiž jsou povaha a příčiny války, možnosti mezinárodní spolupráce, mezinárodní systém a mezinárodní společenství i evropská integrace.
Kniha a přednáška je určena studentům politologie, historie, zahraničního obchodu a dalších sociálních oborů, politologům, pracovníkům diplomatické služby a čtenářům se zájmem o mezinárodní vztahy a politické dění. Její vadou je, že si plete mezinárodní a mezistátní vztahy partajních oligarchů, takže je v praxi málo použitelná.
Ing. Petr Drulák, PhD., totiž vystudoval obory mezinárodní obchod, mezinárodní politika a filozofie na Vysoké škole ekonomické v Praze a na University of Antwerp po rozbití Vysoké školy politické ekonomie, kterou ještě stihli vystudovat generál Polreich a Ing. Pártl z Úřadu předsednictva vlády, učitelé TOP předsedy a mluvčího exilové vlády Milana Rokytky.
Chceme VŠPE ihned po plném obnovení Československa opět zahájit, neboť Jungmannova národní akademie je pro dělníky příliš drahá a tedy elitářský podnik, vždyť 2 700 korun za jednu lekci pracující či důchodce bažící po informacích nedá, zvláště když po absolvování titul PhD. neobdrží a musí si jej koupit zřejmě za eura na Mendelu, říká Rokytka.
Žádné komentáře:
Okomentovat