Stránky

Pages

Pages

sobota 7. června 2025

Blažek, Daňhel a Kalvoda, sehraná pravá trojka?





 Bitcoinová kauza smetla i Blažkova náměstka. Daňhel vlastní 37 nemovitostí a hotel na Tenerife!

Další významnou postavou v bitcoinové kauze na ministerstvu spravedlnosti je Radomír Daňhel, náměstek končícího šéfa resortu Pavla Blažka (ODS). Z resortu odchází spolu s ním. Právě Daňhel je podepsaný pod smlouvami, které se týkaly kontroverzního prodeje bitcoinů. Údajně má také vlastnit 37 nemovitostí, včetně hotelu na Tenerife. Kdo ale je tento muž v pozadí, který se má s Blažkem znát už dlouhá léta?

Daňhel se za svou kariéru stal náměstkem Pavla Blažka, jakožto ministra, hned dvakrát. Poprvé to bylo za vlády Petra Nečase, podruhé teď za Petra Fialy (oba ODS). Daňhela s Blažkem ale pojí víc než jen pracovní vztah na ministerstvu.

Společně totiž studovali právě na Gymnáziu Brno, třída Kapitána Jaroše 14. Právě tady nejspíše vzniklo přátelství a velká důvěra. Právě Daňhel měl být u otevření bitcoinové peněženky a rovněž dojednávat darovací smlouvu.

Je také podepsaný i pod smlouvami, které se týkaly následného prodeje bitcoinů. Podle informací CNN Prima NEWS ale oba muže pojí i majetek.

Zakoupil hotelový resort na Tenerife

Podle katastru nemovitostí má Daňhel společně s Blažkem spoluvlastnit i dům v Brně. Na základě zjištění Obecně prospěšné společnosti Kverulant.org má odcházející náměstek vlastnit více nemovitostí, což vyplývá z údajů registrů majetku z roku 2023.

„Našli jsme celkem 37 nemovitostí, ovšem nemůžeme přesně říct, jakého rozsahu jsou. Podařilo se nám ale vypátrat, že pan Daňhel si zakoupil jakýsi hotelový resort na Tenerife,“ uvedl pro CNN Prima NEWS ředitel Kverulant.org Vojtěch Razima.

Ministerstvo spravedlnosti mělo tuto informaci nejdříve vyvracet. „Když jsme poté předložili výpis z katastru nemovitostí, resort vydal prohlášení, že se jedná o jakýsi malý dvoupokojový apartmán,“ popsal Razima.

Astronomické odškodné a posudek od Daňhelovy firmy

Poprvé se ale mělo jméno Daňhela objevit v souvislosti s kauzou Diag Human. Jde o nejdelší obchodní a právní spor mezi společností a Českem v naší historii – Diag Human uvedla v prohlášení, že stát musí majiteli Josefu Šťávovi vyplatit odškodné ve výši astronomických 17 miliard korun, a to kvůli zmařeným obchodům týkajícím se krevní plazmy ze začátku 90. let.

„Vše mohlo být vyřešeno před 20 lety. Tehdy existovalo rozhodnutí, že Česko má panu Šťávovi vyplatit řádově menší odškodné. Jenže do celé věci se vložil Daňhel s Blažkem,“ tvrdí ředitel organizace Kverulant.org.

Posudek měla podle dřívějších informací vypracovat Daňhelova daňová firma, která sídlila na stejné brněnské adrese jako Blažkova advokátní kancelář. Za vypracování si měla naúčtovat více než pět milionů korun.

Temná strana promluvila.


Tak dlouho jsem přemýšlel jak formulovat události kolem Blažkovi patálie z pohledu kryptoanarchie, až Institute of Cryptoanarchy vydali vlastní vyjádření. Česká verze je v komentářích, ale radši to zkopíruju i sem, protože se obávám, že to má potenciál být smazáno.


"Kryptoanarchistické / edukační okénko motivované aktuální situací kolem kauzy Blažek.


Kryptoanarchistovi je v podstatě jedno, co si o čistotě bitcoinu myslíte. Nemá v plánu měnit bitcoiny za dolary, koruny ani jiné státní měny. Bitcoin používá anonymně tam, kde je anonymně přijímán. Nepohlíží na něj jako na nástroj ke spekulaci – naopak ho používá přesně k tomu, k čemu byl stvořen, tedy k placení v paralelní ekonomické vrstvě.


Kryptoanarchista používá bitcoin k tomu, k čemu byl stvořen, tedy k placení mimo oficiální finanční systémy. Bitcoin vznikl jako vzpoura proti bankovním systémům a proti státním penězům, které jsou znehodnocovány řízenou inflací.


Kryptoanarchista ví o využívání bitcoinu temnou stranou internetu a je schopen tento fakt přijmout. Umí rozlišit mezi tím, co je morálně neakceptovatelné, jako jsou nájemné vraždy, dětská pornografie a terorismus, a tím, co je kriminalizované pouze proto, že stát nedokáže přijmout situaci dobrovolné P2P výměny mezi lidmi bez jeho dohledu, regulace a odvodu daní. Dobrovolný obchod mezi dvěma anonymními účastníky bez třetí strany vnímá kryptoanarchista jako projev svobody bez ohledu na to, zda je zboží z pohledu státu a jeho zákonů zakázané, například drogy, zbraně, léky, doklady a podobně.


__________________________________________


Obchod s drogami na darknetu napřimuje vztah mezi výrobcem a odběratelem a přirozeně vynechává dealery a překupníky, kteří navyšují cenu drogy a jejím ředěním ohrožují zdraví a život konečného konzumenta. V důsledku toho se snižuje pouliční drogová kriminalita, což prokázaly statistiky v USA z dob tržiště Silk Road.


Přístup ke zbraním je z pohledu kryptoanarchie bezpodmínečný, a to především pro osobní ochranu před represivními složkami státu, které v mnoha zemích světa mají monopol na držení zbraní. Občané se tak stávají novodobými otroky žijícími v permanentním strachu o život. Držení střelné zbraně vnímají kryptoanarchisté především jako symbol suverenity, bez primární potřeby ji použít.


Zakázané nebo neschválené léky patří k nejčastějším argumentům pro existenci darkmarketů. Jde především o přípravky, jejichž regulace se v různých částech světa výrazně liší – často v důsledku vlivu silné farmaceutické lobby. Mnohé z těchto léků prodávaných na darknetu prokazatelně pomohly lidem v terminálních stádiích nemocí nebo při onemocněních, která nebyla běžnými prostředky léčitelná. Bez jejich dostupnosti by tito lidé často čelili předčasné nebo dlouhé a bolestivé smrti.


Prodej falešných, padělaných nebo pozměněných úředních dokumentů, především tedy dokladů totožnosti získaných přes darknet, pomohl v nespočtu případů lidem uprchnout z totalitních nebo autoritářských režimů. Zároveň umožnil mnoha rodinám znovu se setkat, například tehdy, když někteří členové nedostali azyl v zemích, kde o přijetí rozhodovala kritéria, která žadatel nemohl nijak ovlivnit – jako třeba povinná vojenská služba v zemi, ze které utíkal.


Kryptoanarchisté si myslí, že bitcoin nemůže za vaše zkurvený životy.


Tímto textem chceme přiblížit motivace kryptoanarchistů a podobně smýšlejících lidí, kteří darkmarket nevnímají pouze jako semeniště zla, ale dokáží tuto neregulovanou platformu globálního obchodu nahlížet a využívat pozitivně, s dobrými úmysly, s plným vědomím a touhou po svobodě. Především tedy svobodě rozhodovat o svém životě, aniž by zasahovali do svobod a života druhých.


Z pohledu Kryptoanarchie se Jiřikovský neprovinil tím, že provozoval darkmarket. Naopak každý takový člověk má hluboký respekt za odvahu a obrovskou míru rizika, kterou je ochoten nést proto, aby mezi sebou mohli ostatní svobodně P2P obchodovat. Za to, s čím lidé obchodují, necítí odpovědnost, protože myšlenka svobody předchází možné subjektivní hodnocení toho, jak moc nebo málo je každý konkrétní obchod etický.


To, co je z pohledu Kryptoanarchie naprosto nepřijatelné, je Jiřikovského krádež bitcoinů, které držel v úschově, a následná spolupráce a podpora přímé korupce se zastupiteli státu. Proto nad Jiřikovským kryptoanarchisté vynesli ten nejvyšší soud, kterým je nulová ochrana a zastání a absolutní ztráta reputace."



Zdroj fcb Zuckerberg 

Žádné komentáře:

Okomentovat